VAK Jesenicka připravuje investice do infrastruktury za více jak 72 milionů

Vodovody a kanalizace Jesenicka, a. s. plánují letos proinvestovat přes 72 milionů korun z čehož 49 milionů půjde do obnovy infrastruktury. Provozovaná infrastruktura čítá 180 kilometrů vodovodů a přibližně 130 kilometrů kanalizace.

„Akcí je jako vždy mnoho, mimo rekonstrukce úpravny vody v Adolfovicích a připravovaný nový vodní zdroj na Keprnickém potoce zmíním obnovu vodovodů v ulicích města Jeseník, a to Priessnitzova, Majakovského, 28. října, Erbenova, ale bude toho více.“

Robert Černý, technický ředitel společnosti

Největším vodohospodářským projektem VAK Jesenicka je pokračující technologická modernizace Úpravny vody v Adolfovicích, kde se v roce 2021 plánuje investice v rozsahu 38,5 milionů Kč. Druhou významnou akcí je výstavba zcela nového vodovodu a kanalizace v Bukovicích, v ulici Za Pilou.
Strategicky řídit hospodaření s vodou na Jesenicku znamená kromě kilometrů nových potrubí také vyhledání dalších vodních zdrojů, které společnosti umožní být o krok napřed.

„Dáváme dohromady projektovou dokumentaci k realizaci výstavby nového vodního zdroje ‘Keprnický potok‘, který by nám pomohl stabilizovat přísun surové vody a rovnoměrně tak využít všechny vodní zdroje. Výhledově se bavíme o investici okolo 100 milionů, která by samozřejmě byla podmíněna významným krytím některou z dotací. Uvidíme, jsme na začátku.“

Lenka Podhorná, ředitelka Vak Jesenicka

Související články