Policie uzavřela vyšetřování loňské tragické události v aerálu společnosti SUEZ v Plzni Škvrňanech

Loni v červnu unikl v areálu firmy Suez v Plzni Skvrňanech silně koncentrovaný siřičitan a sirovodík. Plyn zasáhl sedm lidí, čtyři z nich museli záchranáři resuscitovat, dva z nich bohužel ale byli zasaženi tak, že neměli šanci na přežití a zemřeli krátce na to. Třetí muž odlehl otravě o den později v nemocnici.

Podle policie havárii způsobil muž, který zemřel mezi prvními, tím, že hrubým způsobem porušil předpisy pro likvidaci nebezpečných látek. Podle internetového portálu krimi-plzen.cz měl zaměstnanec za úkol zlikvidovat dovezenou kyselinu, za pomoci automatizované linky, která kyselinu neutralizuje tak, že přidává řízeně zásadité činidlo v malých dávkách.

Zaměstnanec bohužel spěchal a tak naprosto hrubě obešel automatizovaný proces a do kyseliny zásadu naházel lopatou. Způsobil tak prudkou chemickou reakci, při které se začalo vytvářet velké množství prudce jedovatého plynu.

Internetový portál krimi-plzen.cz vyzdvihuje zejména hrdinství čtyř zdravotnických záchranářů dvou řidičů záchranářů a dvou záchranářek, kteří po zjištění, že se v objektu zamořeném jedovatým plynem nachází další bezvládné tělo, společně s dalším zaměstnancem společnosti SUEZ, bez dýchacích přístrojů vstoupili do objektu pouze se zadrženým dechem a vynesli bezvládného pracovníka ven.

Čtyři záchranáři bojující o život tří mužů měli obrovské štěstí, že vítr foukal opačným směrem a jed tak odnášel na druhou stranu.

Vzhledem k tomu, že viník havárie za svou chybu zaplatil životem plzeňští kriminalisté tento případ odložili.

O havárii jsme informovali zde:
Tři mrtví po úniku nebezpečných plynů v provozu na zpracování kapalných odpadních koncentrátů z průmyslové výroby

Bližší informace o zásahu a fotodokumentaci přináší portál krimi-plzen.cz zde:
https://www.krimi-plzen.cz/a/zasadu-michal-s-kyselinou-lopatou-zabil-sebe-i-dva-dalsi-muze/

Související články